Грант има 27, а Блейзърс победиха 76ers със 130-104, докато Ембийд лекува болки в лявото коляно
AP News | 2024-01-30 | 07:56:49

ПОРТЛАНД, Орегон (AP) — Джерами Грант вкара 27 точки и Портланд Трейл Блейзърс се възползваха от отсъствието на действащия MVP на НБА Джоел Ембийд да победи Philadelphia 76ers със 130-104 в понеделник вечер.

Малкълм Брогдън добави 24 точки и девет асистенции за Блейзърс, които бяха загубили четири от предишните си пет мача. Новобранецът Скуут Хендерсън имаше 22.

Кели Оубре младши имаше 25 точки за 76ers, които загубиха третата си поредна поредна загуба, докато Ембийд наблюдаваше от пейката с възпалено ляво коляно. Филаделфия беше и без Тайрис Макси.

Тройката на Matisse Thybulle поведе Портланд с 98-78, докато Филаделфия се бореше без Embiid, който беше аут за втори пореден мач. Блейзърс водеха с 26 точки в последната четвърт.

Ембийд, който има средно 36 точки и 11,4 борби на мач, също отпадна от мача на 76ers срещу Денвър в събота. Той изглежда нарани коляното миналия четвъртък срещу Индиана.

Това беше 12-ият пропуснат мач на Ембийд този сезон. Той може да пропусне само още пет, за да остане допустим за наградите на лигата, включително MVP, която спечели миналата година.

Макси пропусна втори пореден мач заради изкълчен ляв глезен.

Тобиас Харис, който пропусна последните два мача заради грип, затвори първата четвърт със скок от 16 фута, за да даде преднина на Филаделфия с 28-20.

Покриването на Грант доведе Блейзърс до 36-35, но Портланд не успя да излезе напред, докато забивката на Деандре Айтън в края на първото полувреме не доведе до 54-53.

Блейзърс водеха с 58-55 на почивката, а Грант беше лидер при всички реализатори с 20 точки.

Портланд увеличи преднината до 73-63 при пасиране на Джабари Уокър. Брогдън поведе Блейзърс с 80-63 с пауза в средата на третата четвърт.

Патрик Бевърли завърши с 14 точки за Сиксърс, които изтеглиха старта си в средата на последната четвърт. Само трима играчи на Филаделфия достигнаха двуцифрени цифри.

Sixers: Посетете Golden State Warriors във вторник вечер.

Трейл Блейзърс: Домакин на Милуоки Бъкс и бившия съотборник Деймиън Лилард, който беше разменен извън сезона.